Porównanie cen w Irlandii i w PolsceEUTANAZJA
ciekawostki

Otwórz oczy. Dowiedz się, jak jest naprawdę.

• Jesteś niezalogowany. Zaloguj się!


Czaszka Hitlera ??

Oficjalna wersja o śmierci Hitlera jest taka, że zabił się w swoim bunkrze, najprawdopodobniej ze swą żoną, Ewą Brown. Jednak czy to prawda?
Dowodem na to miała być przechowywana w Moskiewskim Archiwum czaszka, która rzekomo należała do Adolfa Hitlera. Jednak z niedawnych badań wynika, że jest to niepodważalnie czaszka kobiety. Oczywiście nie wyklucza się, że może być to czaszka żony Hitlera, Ewy Brown. W Moskiewskim Archiwum znajduje się także niewielki kawałek sofy, na której Hitler wraz z żoną popełnili samobójstwo. Na owej części sowy znajduję się krew. Z badań wynika, że jest to krew mężczyzny. Jednak nie wiadomo, czy jest to krew należąca do Adolfa Hitlera. Poproszeni o kontakt krewni Adolfa nie zgłosili się na badania, więc nie można próbki z Moskiewskiego Archiwum z niczym porównać.
Z jednej strony rozwiązano by jedną z wielu niewyjaśnionych zagadek historii, z drugiej strony nic dziwnego, że krewni Hitlera nie chcą przyznawać się do pokrewieństwa z nim.

Dodał: kinga10201
Data: 2011-01-01
skomentuj (0)

Co IBM łączy z nazistami?

Mało kto wie, ale IBM pomagało nazistom podczas zagłady Żydów i jeńców wojennych. Ich ówczesne obliczenia pozwoliły na umiejscowienie obozów zagłady w takich miejscach, aby nie było problemów z transportem (logistyka).

Urządzenia sortujące Holleritha - prototypy dzisiejszych maszyn cyfrowych – instalowane były we wszystkich obozach koncentracyjnych, umożliwiały kontrolę transportów kolejowych, stanowiły usprawnienie administracyjnego zarządu nad operacją odszukania, przemieszczenia i wymordowania wielu milionów ludzi w całej Europie.

Prezes IBM, Thomas Watson, uchodzący za najbardziej wpływową postać amerykańskiego biznesu i prawą rękę Franklina Roosevelta otrzymał z rąk Adolfa Hitlera w 1937 r. najwyższe odznaczenie, jakim "honorowano obcokrajowców zasłużonych dla Rzeszy Niemieckiej". Maszynę sortującą Holleritha - patent korporacji IBM - można dziś oglądać w muzeum U.S. Holocaust Memorial Museum w Waszyngtonie.

Dodał: ipolkowice_pl
Data: 2010-04-20
skomentuj (0)

Hitler miał tylko jedno jądro!

Brytyjska gazeta "The Sun" poinformowała, że Adolf Hitler miał tylko jedno jądro! Wynika to z wyznania niemieckiego sanitariusza (Johana Jambora), który razem z Hitlerem walczył w 1916 roku w bitwie nad Sommą. Podczas walk, Johan Jambor zajmował się wynoszeniem rannych żołnierzy z okopów. Niezwykle zapadł mu w pamięć przyszły przywódca III Rzeszy. Kapral "Adi" miał mocno pokrwawione podbrzusze i nogi. Ciągle krzyczał (nazwali go nawet krzykaczem), wołał o pomoc i wypytywał się, czy będzie mógł mieć potomstwo. Wiele lat po wojnie, lekarz wojenny przekazał te informacje księdzu Franciszkowi Pawlarowi, który to z intymnymi sekretami "wielkiego przywódcy" podzielił się ze światem. Johan Jambor gorzko żałował udzielenia pomocy Hitlerowi. Podobno miewał koszmary i budził się spocony w środku nocy - wg relacji jego przyjaciela, Blassiusa Hanczucha.
Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że na zlecenie British Council napisano w 1939 roku przyśpiewkę propagandową, ośmieszającą totalitarny urząd Führera. Jej słowa brzmiały: "Hitler has only got one ball, the other is in the Albert Hall" co w języku polskim oznacza: "Hitler ma tylko jedno jajo, drugie trafiło do Albert Hall".

Dodał: ~kakao
Data: 2008-11-23
skomentuj (0)

Wielki kryzys w 1929 roku (temat dyskusyjny)

Wiesz dlaczego dochodziło do wielkich załamań gospodarczych w USA na początku XX wieku?

Dodał: ~magazynier85
Data: 2008-09-26
skomentuj (0)

Katyń to tylko zemsta...

Do wymordowania ok. 19 000 oficerów Polskiej Armii podczas II Wojny Światowej Rosja przyznała się po blisko 50 latach - dopiero w latach 90`. Wcześniej całą winę za ludobójstwo obwiniała hitlerowskie Niemcy. Temat jest dosyć drażliwy, zatem rosyjska "inteligencja" postanowiła znaleźć wymówkę dokonania tak haniebnego czynu. "Akademia Podwyższania Kwalifikacji i Zawodowego Przekwalifikowania Pracowników Oświaty" przekazała nauczycielom historii informacje, jak powinni przedstawiać sprawę Katynia. Rosyjskie dzieci od tego roku będą uczyć się, że wymordowanie polskich oficerów było czymś słusznym politycznie, że była to tak naprawdę zemsta za "zagładę wielu tysięcy czerwonoarmistów w niewoli polskiej po wojnie 1920 roku, inicjatorem której był nie ZSRR, lecz Polska". Oprócz tego, czystki stalinowskie zostały uznane jako przygotowywanie ZSRR do wojny, dzięki której nasi wschodni sąsiedzi zdołali obalić nazistowskie rządy...

Dodał: admin
Data: 2008-09-24
skomentuj (0)

Jakiej narodowości byli wielcy ludzie?

Narodowości wielkich ludzi określamy z reguły na podstawie terytorium, w którym osiągnęli pewien sukces. Jak pokazują karty historii, to błędne podejście do sprawy. Józef Stalin (Gruzin) bądź Katarzyna II (Niemka) są kojarzeni raczej z pochodzeniem rosyjskim. Mikołaj Kopernik nie był stuprocentowym Polakiem, ponieważ jego matka była Niemką (wielu naszych zachodnich sąsiadów nadal uważa go za Niemca). Ojciec Fryderyka Chopina był Francuzem. O wiele bardziej skomplikowanie wygląda narodowość Jana Matejki. Jego ojciec miał pochodzenie czeskie a matka polsko-niemieckie, jednak urodził się w Krakowie i jest uważany za Polaka. Maria Curie-Skłodowska kojarzona jest na świecie jako francuzka, ponieważ tam spędziła większość życia i zdobyła wykształcenie. Wit Stwosz był za to stuprocentowym Niemcem, choć przez wielu Polaków jest uważany "za swego". Można tak wymieniać bez końca...

Anegdota: Na czym polega geniusz Austriaków? Na tym, że wmówili światu, że Hitler był Niemcem a Beethoven Austriakiem

Dodał: ~szyderczy historyk
Data: 2008-04-26
skomentuj (4)

Niscy a wielcy - wzrosty wielkich ludzi

Przywódcy, politycy i inni ludzie, o których głośno w historii, kojarzą się raczej z wysokim wzrostem (przynajmniej 170cm). To jednak złudzenie. Jak się okazuje, wystarczy 160cm w kapeluszu i można osiągnąć wielki sukces. Niektórzy podporządkowali sobie całe państwo, a ledwo wystawali zza krzesła... O kim mowa? O Józefie Stalinie (164cm), Adolfie Hitlerze (165cm), Mahatmie Gandhim (160cm), Napoleonie Bonaparte (158cm) czy też o cesarzu Japonii Hirohicie (165cm). Wystarczy oglądać co jakiś czas telewizję, by przekonać się, że to zjawisko występuje także w naszym państwie

Dodał: ~historyk
Data: 2008-04-07
skomentuj (6)

Piłsudski nie zmarł w 1935 roku! (temat dyskusyjny)

Z opublikowanych we wtorek sensacyjnych efektów długoletnich badań przeprowadzonych przez grupę naukowców z Uniwersytetów Jagiellońskiego i Warszawskiego wynika, że Marszałek Polski i Generalny Inspektor Sił Zbrojnych Józef Piłsudski nie zmarł w maju 1935 roku. Jak dowodzą naukowcy, Marszałek upozorował swoją śmierć po to, by spędzić resztę życia anonimowo i w spokoju. Zrobił to samo, co Jim Morrisson i - jak wierzy wielu - Elvis Presley - mówi prof. Mieczysław Lepecki, dr historii i wnuk adiutanta marszałka Piłsudskiego. Upozorował swoją śmierć i wawelski pogrzeb. Miał dość życia na świeczniku. Pamiętajmy, że swego czasu nawet usunięcie się do Sulejówka nie przyniosło mu wymarzonego spokoju. Marszałek Piłsudski, jak wynika z ustaleń naukowców, opuścił Polskę krótko przed "swoim" pogrzebem. Pod przybranym nazwiskiem, jako Marian Dziadkowski, z gdyńskiego portu wypłynął na Maderę, gdzie spędził kilka lat lecząc nadszarpnięte latami sprawowania faktycznej władzy zdrowie. Stamtąd udał się do Gujany Francuskiej, gdzie żył w spokoju jako monsieur Joseph du Grande-Pere aż do śmierci w 1967 roku, dożywając równo stu lat. Czym zajmował się Marszałek na dobrowolnym wygnaniu? Marszałek zagustował w polowaniu na tapiry. Wraz ze swą kreolską służbą spędzał całe dnie w dżungli na łowach - mówi dr Lepecki

źródło: Interia.pl

Dodał: Marcinek
Data: 2008-04-01
skomentuj (3)

Jan Chodkiewicz i jego autorytet

Jan Karol Chodkiewicz jest uważany za jednego z najwybitniejszych europejskich dowódców wojskowych początku XVII wieku. Dowodził wojskami w ważnych bitwach i na pewno przyczynił się do mocnej pozycji naszego państwa w Europie. Dla jego żołnierzy był tak wielkim autorytetem, że nie chcieli walczyć, póki nie zobaczyli swojego wodza. To przystworzyło trochę problemów, ponieważ zmarł w trakcie wojny z Turkami. Aby zmobilizować żołnierzy do walki, ktoś podniósł ciało Chodkiewicza, przeniósł do okna, wziął jego rękę i poruszał ją, by żołnierze myśleli, że wódz pozdrawia swoich podwładnych idących walczyć z Turkami. Mały przekręt, ale ważne, że wojna skończyła się pozytywnie dla Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Dodał: ~hetman
Data: 2008-03-28
skomentuj (6)

Czy wielcy ludzie brali narkotyki?

Narkotyki to samo zło - taką opinię ma większość dyplomatów na świecie. Kiedyś było inaczej. Udowodnione jest, że Jerzy Waszyngton (prezydent USA) hodował przed swoim domem marihuanę. Wiktoria Hanowerska (królowa Wielkiej Brytanii) paliła "jointy", by pozbyć się bólów menstruacyjnych. Adolf Hitler brał pod koniec życia amfetaminę. Na pewno lista nie zamyka się na tych trzech osobach

Dodał: ~joint-man
Data: 2008-03-26
skomentuj (5)

Co okrutnego spotkało Mieszka II?

Rządził Polską, doprowadził do wojny z Niemcami, Czechami i Rusią. Jego władza została obalona, więc musiał uciekać do Czech. Tam był więziony przez księcia Udalryka. Mało kto wie, co go spotkało w niewoli. Otóż, mściwi Czesi postanowili byłego władcę Polski... wykastrować!


Niekompletny Mieszko zdołał mimo wszystko wrócić do Polski, by ponownie objąć władzę.

Dodał: obiektywny
Data: 2008-03-24
skomentuj (4)

Zmiana granic Polski w 1951 roku

Większość Polaków ciągle żyje w przekonaniu, że mieszka w kraju, któremu granice ustaliła konferencja jałtańska z roku 1945. Byłoby tak, gdyby nie chciwość naszych wschodnich sąsiadów, którzy w "przyjacielskiej" atmosferze wymienili się z nami skrawkiem terenu - 480 km². Oddaliśmy Bełz, Krystonopol i Sokal ze złożami węgla a otrzymaliśmy w zamian bezwartościowe Ustrzyki Dolne i Lutowiska. PRLowska władza potrafiła robić interesy...

Dodał: ~jacek
Data: 2008-03-23
skomentuj (0)

Żelazna kurtyna - czyje to słowa?

5 marca 1946 roku w Fulton spopularyzował to stwierdzenie Winston Churchill. Żelazna kurtyna określała podział Europy na część komunistyczną i niekomunistyczną. Słowa wypowiedziane przez premiera Wielkiej Brytanii są cytowane w każdym podręczniku historii, jednak to nie on jest autorem pojęcia żelaznej kurtyny. Pierwszy raz wypowiedział je Joseph Goebbels 25 lutego 1945 roku:

Jeśli naród niemiecki złoży broń, wówczas Sowieci, zgodnie z porozumieniem zawartym między Rooseveltem, Churchillem i Stalinem, zajmą całą wschodnią i południowo-wschodnią Europę, w tym większą część Rzeszy. Nad tym terytorium zajętym przez Związek Radziecki zapadnie żelazna kurtyna, poza którą nastąpi rzeź narodów.

Dodał: ~jacek
Data: 2008-03-23
skomentuj (0)

Dlaczego zginął gen. Sikorski?

Mamy 4 lipca 1943 roku. Trwa II Wojna Światowa. Na pokładzie samolotu znajduje się szef polskiego rządu na wychodźstwie - gen. Władysław Sikorski. Maszyna rozpędzona do 130 mil na godzinę uniosła się w powietrze. Nagle odmówiła posłuszeństwa. Czeski pilot - Edward Prchal - nie potrafił awaryjnie wylądować. Samolot runął do morza...

Komu mogło zaleć na śmierci Sikorskiego? Wysunięto hipotezę, że to właśnie premierowi Wielkiej Brytanii - Churchilowi - Sikorski był bardzo niewygodny. Dlaczego? Wielka Brytania była zmuszona do utrzymywania dobrych stosunków z ZSRR, która walczyła na wschodnim froncie z III Rzeszą biorąc główny ciężar wojny z Hitlerem. Polska zerwała stosunki z ZSRR zaraz po ujawnieniu wydarzeń katyńskich. Brytyjski rząd musiał zająć pewne stanowisko. Anglikom zależało także na przejęciu polskich tajnych dokumentów. Najciekawsze jest to, że po katastrofie nie dopuszczono do śledztwa polskich ani amerykańskich ekspertów. Pilot podczas katastrofy zdążył założyć kamizelkę ratunkową i jakimś cudem znalazł się aż 70 metrów od rozbitej maszyny - dziwne nieprawdaż? Oczywiście przeżył i zeznał, że to nie jego wina. Dziwne jest także to, że nie odnaleziono zwłok drugiego pilota oraz córki Sikorskiego.Poznamy całą prawdę w 2050 roku! Wtedy to brytyjskie archiwa w tej sprawie zostaną odtajnione... Może dożyjemy

Dodał: obiektywny
Data: 2008-03-20
skomentuj (2)

Lądowanie na księżycu (temat dyskusyjny)

Prawda czy spisek?

Dodał: admin
Data: 2008-03-19
skomentuj (1)

Piłsudski - mąż stanu?!

Józef Piłsudski od lat kreowany jest przez media jako prawdziwy mąż stanu, któremu nie można mieć nic do zarzucenia. Czy to prawda? A może jest to jedyny sposób na zlikwidowanie kompleksu Polaków, którzy nie mogą się zbytnio pochwalić liczbą autorytetów, żyjących w dwudziestoleciu międzywojennym.

Był austriackim a później niemieckim agentem (dowodem są pokwitowania odbioru pieniędzy - wg książki Maximiliana Ronge). Tak naprawdę nie posiadał żadnego wyszkolenia wojskowego. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że władzę w Polsce otrzymał od Niemców. Rzekomo podpisał z nimi pakt (Kessler), który wymagał od niego neutralności w sprawie Pomorza, Wielkopolski i Śląska. Nie pomógł tym terenom, które musiały same walczyć o włączenie do Polski. Podczas wojny z bolszewikami chciał opuścić Polskę i uciec do Szwajcarii. Wielu historyków potwierdza, że "cud nad Wisłą" to nie jego zasługa. Po wojnie jego ludzie zajęli się tym, by wszystkie sukcesy wojskowe przypisać właśnie jemu. Czuł nienawiść do oficerów, którzy odparli nawałę bolszewicką - Hallera, Sikorskiego, Zagórskiego, Latinika a przede wszystkim Rozwadowskiego.W 1926 doszło do przewrotu majowego, czyli po prostu do wojny domowej (kilkaset osób straciło życie). Po przejęciu przez niego władzy, rozprawił się ze swoimi przeciwnikami. Nieoficjalnie wiadomo, że jego ludzie zabili m.in. Rozwadowskiego i Zagórskiego. Represje dotknęły także wielu innych generałów (Haller, Sikorski, Lamezan, Anders, Malczewski). Władzę w wojsku przejęli amatorzy, którzy zamiast budować, niszczyli polskie wojsko. W 1930 roku kazał uwięzić i znęcać się nad m.in. Wincentym Witosem, Wojciechem Korfantym, Aleksandrem Dubois i Hermanem Liebermannem. Był człowiekiem mściwym i chorym na władzę.

Dziwnym faktem jest to, że po śmierci Piłsudskiego, Hitler ogłosić żałobę narodową w Niemczech. Po ataku na Polskę w 1939 roku Wermacht wystawił wartę honorową przed grobem byłego marszałka. Czyżby łączyła ich bliższa przyjaźń? Może nasz wielki autorytet miał być sojusznikiem jednego z największych zbrodniarzy wojennych w historii?

Dodał: obiektywny
Data: 2008-03-16
skomentuj (4)